К основному контенту

Сообщения

Сообщения за май, 2026

Банківський "дах" для кіберзлочинців: Чому суди змушують українців платити за вкрадені мільйони з їх рахунків

  Останіми роками хвиля кібершахрайства захлеснула банківський сектор України. Кожного місяця тисячі громадян втрачають кошти через витончені схеми, цифрову магію та банальну неуважність. Але найстрашніше чекає на потерпілих не в момент списання грошей, а в залі суду. Аналіз останніх судових рішень, опублікованих у травні 2026 року, демонструє жахливу тенденцію: судова система перетворюється на лотерею, де банк майже завжди має "туза в рукаві", а клієнт ризикує залишитися і без грошей, і з величезним боргом за кредит, який він не брав. Виходить, що   спасіння жертв фінансових шахраїв – найчастіше справа банків та судів рук самих жертв. Як так сталося, що за ідентичних обставин: збій телефону, зміна фінансового номера, несанкціоноване списання   - один суд рятує клієнта, а інший заганяє його в кабалу? Давайте розберемося на прикладах. Справа №1: Перемога при Острозі, або Коли суд бачить очевидне Історія клієнта ПриватБанку з Рівненської області виглядає класично. 1...

Справа ФОП Семенової: Як судова система карає малий бізнес Херсона за неспожите тепло, - що скаже Касація?

  Поки українська влада з трибун і форумів просить підприємців не закриватися, не виїжджати й тримати економіку на плаву, доки урядовці запевняють, що малий бізнес отримає максимальну підтримку, а підприємців, які пережили втрату майна, держава «рішуче захистить», реальність часто виглядає прямо протилежною. Замість розуміння і підтримки малі підприємці з прифронтових регіонів отримують багаторічні судові процеси, абсурдні нарахування та спроби стягнути гроші за неіснуючі послуги. Складається враження, що частина системи робить усе, аби бізнес у прифронтових областях сконав швидше, ніж його розбомблять ворожі ракети. Саме таким є кейс з Херсону, про який піде мова далі. Приміщення без тепла. Але з «боргом» за тепло Поки Херсон переживає щоденні обстріли, евакуацію, руйнування та економічне виживання, комунальний монополіст АТ «Херсонська теплоелектроцентраль» намагається через суд стягнути з місцевого ФОП Наталії Семенової понад 157 тисяч гривень за… неспожите тепло. Адже у при...