К основному контенту

Київтеплоенерго порушує Конституцію та зухвало саботує рішення судів, - адвокат Вадим Чунжин

 

Доки в світі тривають криваві драматичні події, а Україна та Ізраїль героїчно протистоять глобальному злу, в Києві відбувається безпрецедентна за своїм беззаконням спроба КП «Київтеплоенерго» (далі КТЕ) зруйнувати Конституцію України.


Йдеться про фактичну відмову КТЕ виконувати рішення Оболонського районного суду щодо перерахунків за опалення мешканцям будинку по вул. Івасюка (кол. Г. Сталінграда) 16-д.

Нагадаємо, це той самий будинок, який вже протягом кількох років сміливо і наполегливо бореться з КТЕ за свої права - сплачувати за реально спожите тепло, а не оплачувати апетити керівництва монополіста. Згадана справа набула великого суспільного резонансу, вітчизняні ЗМІ неодноразово висвітлювали цей конфлікт.

(Детальніше про це:  Апеляційний суд заборонив Київтеплоенерго грабувати людей! https://www.facebook.com/groups/lexlinkovhelp/posts/2136701676719297/,

Або: Суд визнав незаконними дії КТЕ щодо нарахування сум за неспожите тепло https://ukrpres.info/2021/10/26/sud-viznav-nezakonnimi-diyi-kp-kiyivteploenergo-schodo-narahuvannya-sum-za-nespozhite-teplo/ )

Якщо коротко по суті конфлікту, група мешканців будинку, яка не бажала терпіти нарахування КТЕ, висмоктані з пальця, подала до суду, виграла першу інстанцію (https://reyestr.court.gov.ua/Review/92108992, потім апеляцію https://reyestr.court.gov.ua/Review/92108992 ).

У апеляції, яка підтвердила законність рішення першої інстанції, було чітко зазначено:

Наявні квитанції про оплату послуг за опалювальний період 2018-2019 р.р. не відображають методику нарахування послуг з опалення відповідно до опалювальної площі квартир, у зв`язку із чим встановити дійсну вартість наданих послуг за теплопостачання не вбачається за можливе. 

Розрахунок витраченої теплової енергії на опалення квартир, наданий відповідачем (а.с.43-58 т.9), не може бути належним доказом нарахування теплової енергії  ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 відповідно до  опалювальної площі їх квартир, оскільки поданий доказ не містить підписів відповідальних осіб та печаток установи, а тому судом до уваги не приймається.

Натомість «Київтеплоенерго», як переконаний адвокат Вадим Чунжин, намагається в порушення всіх норм закону та Конституції, саботувати рішення судів. Зокрема КТЕ ігнорує виконавче провадження і приписи, та маючи вже штрафні санкції за затягування, вигадує неіснуючі підстави скасування виконавчих листів, щоб не виконати рішення судів щодо перерахунку незаконних сум. А саме – вигадує листи з відписками, в яких нахабно дезінформує мешканців і суддів, стверджуючи, що, начебто, вже зробило перерахунок, який вимагало судове рішення.

І це при тому, що судовий виконавець по цій справі, який чудово все бачить і  вміє відрізняти виконання від саботажу, вже наклав на КТЕ більше 150 тис гривень штрафних санкцій якраз за невиконання рішення суду!

Насправді, КТЕ провернуло чергову аферу: спочатку в платіжках сума була нібито формально зменшена, але в наступних квитанціях незаконну суму, за непрозорими підставами, нарахували знову, та ще й у більшому розмірі. Що повністю нівелює сенс виконання судового рішення, сенс перерахунку.

Уявіть, що барон-грабіжник силоміць угнав у селян 10 корів, як додаткову данину. А королівський суд визнав би це незаконним і постановив повернути худобу. Барон, під виглядом законослухняності, привів назад  цих 10 корів, зробив селфі, виписав квітанцію, і написав у королівську канцелярію, що все повернув. Натомість через день, забрав вже 15 корів на підставі, що вони йому залишилися винні. Селяни знову звернулися до суду, а барон показав селфі і квитанцію, ніби він все повернув.

Так само, виходячи з наявних подій, вчиняє і «Київтеплоенерго» – цинічно обманює всіх, що виконало рішення суду. Як написав у блозі Вадим Чунжин, «Окрім того, що фактично це є відвертою брехнею та саботування виконання рішення суду та вимог ст. 129-1. Конституції України, така зухвала поведінка комунальної структури, яка, по суті, належить киянам та має обслуговувати і захищати їх інтереси, має всі ознаки шахрайства і тягне на кримінальну справу і має отримати оцінку АМКУ, ДБР, НАБУ і САП. Бо містить явні ознаки корупційних дій, зловживання службовим і монопольним становищем

Зараз справа про саботаж КТЕ рішення суду знову буде слухатися в Оболонському районному суді. Судячи з усього, КТЕ поставило на цю справу дуже багато, бо програш буде означати кінець ери безконтрольного грабунку киян. В зв’язку з цим буде дуже цікаво подивитись на дії та аргументи судді Оболонського районного суду Жука В.М., який по суті буде вирішувати питання: чи можна сьогодні безкарно порушувати Конституцію і саботувати судові рішення. Іронії ситуації додає той факт, що суддя буде розглядати скасування виконавчого листа, який він видав для виконання свого ж, цілковито справедливого, рішення, яке реально захищає права Киян, незаконно порушені КТЕ!

Як би там не було, такі дії КТЕ - це грубе порушення основного Закону України. Стаття 129-1. Конституції гласить: Суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов’язковим до виконання. 

«Зараз КТЕ жаліється на буцімто необґрунтовані обшуки зі сторони силових структур. Але знаючи їх методи, і дивлячись на той правовий нігілізм, який КТЕ демонструє у справі з моїми клієнтами, я більш ніж впевнений, що порушень там більш ніж достатньо. Що посієш – те й пожнеш», - зауважив Вадим Чунжин.

Ну а ми подивимось за розвитком цієї ситуації та побачимо, чи Україна ще залишається правовою державою, чи правосуддя остаточно зупинилось і руйнується зі швидкістю хаймарса. А з ним і перспективи подолати внутрішню корупцію та приєднатися до ЄС.

«Чесне Правосуддя» буде уважно слідкувати за розвитком подій та повідомляти громадськість про хід справи і рішення суду.

Мар’яна Цимбал, «Чесне Правосуддя»

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Вищий господарський суд підтвердив право власності на базу «Козинка» за товариством мисливців і рибалок (УТМР)

Тим самим колегія суддів ВГСУ підтвердила рішення Апеляційного господарського суду м. Києва на користь УТМР. Тепер силові структури   і виконавча служба мусять не зганьбитися та реалізувати право мисливсько-рибальської громади розпоряджатися власним майном. Деталі цього рішення розкрило видання «Нова Влада»: http://novavlada.info/gosudarstvo/v-kieve-obshchestvo-rybolovov-i-ohotnikov-okonchatelno-otvoevalo-imushchestvo-u На жаль, у справах боротьби проти рейдерів позитивні рішення на користь законних власників трапляються не досить часто. Отже, можна щиро порадіти за колектив мисливців та рибалок, зокрема Київського відділення УТМР на чолі з В. Ласкаржевським, які завдяки наполегливості, злагодженості та вірі у власні сили змогли відстояти базу «Козинка» в боротьбі із значно впливовішими і заможнішими рейдерами. Також варто відзначити блискучу роботу молодого, але вже досвідченого та загартованого у судових баталіях адвоката Дмитра Власенка, який поступово стає справжнім л

Антирейдерський закон не врятує фермерів від рейдерів, що і доводить справа Мартиновця М.М.

Справа фермера з Херсонщини Мартиновця М.М. показала, що без невідворотного покарання корумпованих чиновників, антирейдерські законопроекти - фікція Як стало відомо ГО «Чесне Правосуддя», у парламенті зареєстровано антирейдерський законопроект «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству», покликаний мінімізувати аграрне і земельне рейдерство. Про це повідомив ініціатор законопроекту, голова земельного підкомітету Аграрного комітету ВРУ Олег Іванович Кулініч. « Після того, як у Раді був провалений президентський законопроект №7363, який містив низку антирейдерських норм, потрібно шукати інші законодавчі шляхи для вирішення проблеми аграрного і земельного рейдерства, яка сама по собі нікуди не зникла. Розуміючи це, ми разом з представниками майже всіх фракцій та груп ВРУ (всього 32 народні депутати) зареєстрували в парламенті окремий законопроект на цю тему», — пояснив Кулініч О.І в інтерв’ю Агропорталу. Сла

На Херсонщині у справі Мартиновця вирішується доля українського фермерства

Поки в херсонських і одеських судах вирішується, чи дозволять рейдерам безкарно забирати чужу землю, злочинці псують технікою посіви, трощать машини і нападають на законного орендаря під прикриттям місцевих правоохоронців. Апеляційний суд Херсонської області Колись ця справа неодмінно потрапить до підручників юридичних факультетів, як та, з якої розпочалось поступове викорінення земельного рейдерства з України. Але поки що останні події навколо «справи фермера Мартиновця» показують жахливу прірву, у якій опинилося як правосуддя, так і правоохоронні органи України. Прямо сьогодні, навіть в цю годину, за аналогічною схемою по всій Україні - від Чернігівщини і Слобожанщини, до Поділля і Таврії, від Галичини до Подніпров’я, тривають сотні рейдерських захоплень земельних паїв. Від того, як закінчиться справа Мартиновця, буде залежати подальша   установка. «Мочити фермерів і забирати землю» - чи «Краще з фермерами не зв’язуватись, бо неминуча відповідальність». Судді на служ