К основному контенту

В Київському апеляційному суді розглянуть резонансну справу повернення депозиту 86-річної Зої Пивоварової, вкраденого ПриватБанком

 


Про це стало відомо з посту на FB-сторінці адвоката по справі Вадима Чунжина. Зокрема, адвокат зазначив, що першу інстанцію в Печерському районному суді міста Києва вдалося виграти завдяки максимальній концентрації зусиль та ресурсів, бо розгляд справи затягнувся на довгі 5 років (справа № 757/13397/20, суддя О. Соколов). «На моє переконання, це була свідома "технологія затягування процесу" юристів «ПриватБанку», які сподівались дочекатись смерті літньої позивачки», - написав Вадим Чунжин.

Нагадаємо, що ця справа зацікавила ЗМІ своїм незвичним контекстом, в якому 86-літня позивачка, заслужений медик України, яка пережила в Криму фашистську окупацію, далі рашистську навалу, вже 10 років не може повернути собі право користуватись власними грошима. Фактично, це збереження всього життя, які вона тримала на депозиті в «ПриватБанку», а тепер, коли їй було потрібне складне лікування, вона змушена терпіти знущання і біль.

ЗМІ неодноразово висвітлювали хід подій по цій справі. Наприклад: ПриватБанк разом із суддею Соколовим вже п’ятий(!) рік затягують справу щодо повернення депозиту 86-річної українки

Зі свого досвіду адвокат впевнений, що нинішнє керівництво «ПриватБанку» продовжує політику попередників і намагається всіляко відхреститись від своїх зобов’язань перед клієнтами. При чому, якщо раніше «ПриватБанк» намагався довести, що він не несе відповідальності за дії та рішення попереднього керівництва, то останнім часом, за словами адвоката, юристи «ПриватБанку» використовують ганебну практику брехні та дезінформації. Наприклад, вони намагаються завірити ЗМІ, суддів в тому, що документи, які підтверджують справедливість позову, не відповідають дійсності. Або, що ніяких грошей на рахунку не було, або, що всі гроші вже були виплачені позивачу. На думку адвоката, такі дії нагадують поведінку дрібних шахраїв, які весь час вигадують нові легенди, та зовсім не відповідають іміджу та завданням найбільшого державного банку України.

«Більше того, така хибна позиція банку дискредитує його в очах інвесторів та вкладників і робить вразливим перед економічними викликами. Крім того, у «ПриватБанку» чомусь впевнені, що до журналістів теж можна відноситись як до дурнів, яким можна скормити будь-яку нісенітницю», - зауважив Вадим Чунжин.

Вадим Чунжин вважає, що судячи з усього можна передбачити, що і в апеляції на цю справу, яка була подана «ПриватБанком» (і прийнята судом) із значним порушенням строків, юристи «ПриватБанку» будуть діяти ще більш зухвало. А саме, брехати про обставини справи і намагатись всіляко дискредитувати позовні вимоги, видумуючи неіснуючі аргументи і намагаючись подати у якості доказів абсолютно нікчемні документи.

          Крім того, адвокат вважає, що є підстави запідозрити можливі спроби, або опосередкований вплив зі сторони керівництва і юристів «ПриватБанку» на суд. А саме, у справах, які стосуються повернення депозитів літнім людям.

«Я майже впевнений, що «ПриватБанк» буде прагнути всіляко затягнути апеляцію та подальшу касацію, в разі програшу у другій інстанції, з єдиною метою – дочекатися смерті позивача, щоб уникнути виконання зобов’язань», - зазначив адвокат.

Що ж, від позиції суддівської колегії, яку призначено на цю справу, буде залежати, чи отримає Зоя Пивоварова свої гроші ще при житті, чи переможуть жадібність і беззаконня керівництва «ПриватБанку». Очолює колегію суддя Шкоріна О.І., яка була фігурантом кількох розслідувань. Але побачимо, як воно буде.

Ми будемо слідкувати за розвитком подій.

Вероніка Луценко, Андрій Шевчук                  

Довідка «Чесне Правосуддя»

Грандіозна афера колишнього керівництва «ПриватБанку» стала предметом дослідження багатьох знаних юристів, і журналістських розслідувань. З початком анексії Криму, тодішні власники «ПриватБанку» дали вказівки топ-менеджменту терміново вивести всі кримські гроші в офшор. В результаті, керівництво в абсолютно незаконний спосіб, без згоди клієнтів, у 2014 році перевело свої фінансові зобов’язання щодо депозитів фізичних осіб з Кримського відділення на підставну фінансову компанію без ліцензії (ТОВ «Фінілон»). А реальні гроші зникли на таємних рахунках самі знаєте кого. В Україну вони так і не повернулись. Після приватизації і зміни керівництво «ПриватБанк» відмовилося добровільно визнавати свої зобов’язання по кримських вкладах. З 2015 року українські суди розглядають сотні аналогічних позовів до «ПриватБанку», і Верховний Суд України рекомендував при наявності документів, що підтверджують депозит, виносити рішення на користь постраждалих від афери керівництва «ПриватБанку».

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Вищий господарський суд підтвердив право власності на базу «Козинка» за товариством мисливців і рибалок (УТМР)

Тим самим колегія суддів ВГСУ підтвердила рішення Апеляційного господарського суду м. Києва на користь УТМР. Тепер силові структури   і виконавча служба мусять не зганьбитися та реалізувати право мисливсько-рибальської громади розпоряджатися власним майном. Деталі цього рішення розкрило видання «Нова Влада»: http://novavlada.info/gosudarstvo/v-kieve-obshchestvo-rybolovov-i-ohotnikov-okonchatelno-otvoevalo-imushchestvo-u На жаль, у справах боротьби проти рейдерів позитивні рішення на користь законних власників трапляються не досить часто. Отже, можна щиро порадіти за колектив мисливців та рибалок, зокрема Київського відділення УТМР на чолі з В. Ласкаржевським, які завдяки наполегливості, злагодженості та вірі у власні сили змогли відстояти базу «Козинка» в боротьбі із значно впливовішими і заможнішими рейдерами. Також варто відзначити блискучу роботу молодого, але вже досвідченого та загартованого у судових баталіях адвоката Дмитра Власенка, який поступово стає справжнім л

Антирейдерський закон не врятує фермерів від рейдерів, що і доводить справа Мартиновця М.М.

Справа фермера з Херсонщини Мартиновця М.М. показала, що без невідворотного покарання корумпованих чиновників, антирейдерські законопроекти - фікція Як стало відомо ГО «Чесне Правосуддя», у парламенті зареєстровано антирейдерський законопроект «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству», покликаний мінімізувати аграрне і земельне рейдерство. Про це повідомив ініціатор законопроекту, голова земельного підкомітету Аграрного комітету ВРУ Олег Іванович Кулініч. « Після того, як у Раді був провалений президентський законопроект №7363, який містив низку антирейдерських норм, потрібно шукати інші законодавчі шляхи для вирішення проблеми аграрного і земельного рейдерства, яка сама по собі нікуди не зникла. Розуміючи це, ми разом з представниками майже всіх фракцій та груп ВРУ (всього 32 народні депутати) зареєстрували в парламенті окремий законопроект на цю тему», — пояснив Кулініч О.І в інтерв’ю Агропорталу. Сла

На Херсонщині у справі Мартиновця вирішується доля українського фермерства

Поки в херсонських і одеських судах вирішується, чи дозволять рейдерам безкарно забирати чужу землю, злочинці псують технікою посіви, трощать машини і нападають на законного орендаря під прикриттям місцевих правоохоронців. Апеляційний суд Херсонської області Колись ця справа неодмінно потрапить до підручників юридичних факультетів, як та, з якої розпочалось поступове викорінення земельного рейдерства з України. Але поки що останні події навколо «справи фермера Мартиновця» показують жахливу прірву, у якій опинилося як правосуддя, так і правоохоронні органи України. Прямо сьогодні, навіть в цю годину, за аналогічною схемою по всій Україні - від Чернігівщини і Слобожанщини, до Поділля і Таврії, від Галичини до Подніпров’я, тривають сотні рейдерських захоплень земельних паїв. Від того, як закінчиться справа Мартиновця, буде залежати подальша   установка. «Мочити фермерів і забирати землю» - чи «Краще з фермерами не зв’язуватись, бо неминуча відповідальність». Судді на служ