К основному контенту

Через таких суддів, як Леонов А.А., Громадська рада доброчесності не може виконувати свої функції

Як передавали ЗМІ, в понеділок, 26 березня біля офісу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України протестували селяни Дніпропетровщини, які вимагали звільнення та притягнення до відповідальності судді-хабарника Андрія Леонова з Бабушкінського райсуду м. Дніпра.


Зокрема, його звинувачують в прийнятті завідомо протизаконних рішень на користь рейдерів під час скандальної справи із захопленням фермерського господарства «ДАР», що у с. Попасне, Новомосковського району, Дніпропетровської області.


Адвокат Сергій Сироватка
Адвокат фермерського господарства «Дар» Сергій Сироватка зустрівся із керівництвом ВККСУ та розказав їм про всі обставини, які мають місце в цій справі. Також він прокоментував ситуацію для ЗМІ  - див. відео: 

Щоправда, виникають сумніви, чи здатне керівництво ВККСУ адекватно оцінювати ситуацію та  реагувати на виклики. Так, Громадська рада доброчесності (ГРД)  на прес-конференції 26 березня виразила недовіру політиці ВККСУ, та заявила про свій вихід із процесу співробітництва у кваліфікаційному оцінюванні суддів. Причина такого рішення – нещодавні зміни до регламенту ВККСУ та положення, за яким ВККСУ не бере до уваги висновки ГРД, щодо недоброчесності суддів. «Ми припиняємо участь у цьому процесі, оскільки не будемо легітимізувати своєю участю те, що відбувається – нехтування ключовими вимогами Революції Гідності, вимогами громадськості і суспільною думкою», – розповіла Галина Чижик, співкоординатор Громадської ради доброчесності під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
Участь громадськості в процесі кваліфікаційного оцінювання суддів є однією з вимог ЄС до судової реформи в Україні. Представники ГРД наголосили, що нові положення та зміни до регламенту ВККСУ позбавили громадськість реального впливу на процес оцінювання та зробили справжній процес очищення суддівської гілки влади неможливим.
«За кілька місяців збираються оцінити 5 600 суддів, що є нереалістичним. ВККСУ, всупереч закону, встановила вимоги до ГРД, на підставі яких не розглядала висновки ГРД під час оцінювання у п’ятницю. Також – повна відсутність прозорості і зрозумілості, яким чином виставляються бали при кваліфікаційному оцінюванні», – деталізував Михайло Жернаков, член Громадської ради доброчесності. «Нещодавно, голова ВККСУ заявив, що лише 0,2% суддів не склали перший етап кваліфікаційного оцінювання. Перший день співбесід з суддями 23 березня показав, що жоден суддя не був відсіяний», – додав Роман Маселко, член ГРД.
«Вихід із так званого «оцінювання» не означає, що ГРД припинила реалізацію функцій участі громадськості у процесі оцінювання. Є інші інструменти більш ефективні. За нашою ініціативою порушуються кримінальні провадження, дисциплінарні провадження стосовно суддів. Ми продовжуємо досліджувати кандидатів і діючих суддів, щодо їх доброчесності і професійної етики. Боротьба продовжується - змінюються методи її ведення», – зазначив Віталій Титич, член Громадської ради доброчесності.
Акції протесту громадськості проти суддів-хабарників залишаються вагомим інструментом тиску на контролюючі та дисциплінарні органи, щоб корупція не могла вільно почуватись у судовій системі. Тим більше, що керівництво ВККСУ пообіцяло розібратись із суддею Леоновим та прийняти міри. От і побачимо, чи здатна ВККСУ реагувати на критику та змінювати свої методи, як того вимагає суспільство.
Отже, будемо сподіватись, що дана ситуація вирішиться на користь чесного та неупередженого правосуддя, і судова влада в Україні отримає шанс на справжнє перезавантаження. 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Херсонська земельна мафія готує новий замах на життя фермера Мартиновця М.М.

Якщо українська влада не почне ефективно протистояти земельним рейдерам, це може привести до збройноївійни селян за свої права.
Ось вже третій рік триває відчайдушна боротьба керівника СПрАТ «Водолій» (колишнє СПрАТ ім. Кірова), фермера Мартиновця Миколи Микитовича за своє законне право вільно обробляти земельні ділянки, які за договорами оренди довірили йому мешканці с. Преображенка, Чаплинського району, Херсонської області, у розмірі приблизно 1 211 га. Зазначені договори були укладені в 2013 р. (частина до 2023 і частина 2025 рр.). Фермер Микола Мартиновець
Мін’юст рейдерам не указ Наприкінці 2016 р. Миколі Микитовичу стало відомо, що договори оренди на зазначені земельні ділянки були незаконно переоформлені держреєстраторами за підробленою довіреністю керівника СПрАТ «Водолій» (підробку довела офіційна експертиза, відкрита кримінальна справа) на ТОВ «Украгросолід Інтернешнл», яким керують відомі на Херсонщині земельні рейдери: Сидоренко Валентин Віталійович, Назарчук Сергій Анатолійо…

На херсонську суддю Олену Ковбій подали скаргу до Вищої ради правосуддя за потурання земельним рейдерам

Судова реформа в Україні просувається дуже повільно, і одна з причин такої неквапливості – напрочуд високий рівень корумпованості судової влади. За визначенням правозахисників, тріумвірат прокуратура-суд-нотаріус став ефективним і дієвим корупційним механізмом, який є монополістом у скоєнні протиправних майнових злочинів. Цей трьохголовий монстр діє за незмінними принципами і майже не знає поразок, бо система своїх не здає. І хоча складові ланцюга в схемі можуть змінюватися-замість прокуратури можуть бути СБУ чи поліція, замість нотаріуса державний реєстратор, або працівник БТІ/кадастру, центральна фігура завжди незмінна, бо без неї неможливо узаконити злочин - і це суддя.
Останнім часом бачимо в Україні сплеск корупційних діянь і рейдерських захоплень за участю суддів різних інстанцій. Особливо тривожні вісті надходять з Херсонської області, де останніми роками відбулося кілька дуже гучних рейдерських захоплень фермерських ділянок. ГО «Чесне Правосуддя» веде дослідження корупційних зв’…

Більше 20 чинних суддів не склали іспити на відповідність посаді

КИЇВ. 6 квітня. УНН.Протягом шести днів співбесід у межах кваліфікаційного оцінювання підтвердили відповідність займаній посаді 212 чинних суддів, з 286, які брали участь в оцінюванні. А 21 суддя не склав іспити. Про це йдеться у повідомленні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, передаєУНН. “286 суддів зпершої тисячі вмежах кваліфікаційного оцінювання протягом минулих двох тижнів пройшли співбесіди. 212 з них підтвердили відповідність займаній посаді, стосовно 64 оголошено перерву — переважно через висновки ГРД, 4 суддів не підтвердили здатності здійснювати правосуддя”, — зазначили у прес-службі. У ВККС пояснили, що до співбесіди допустили тих суддів, які склали анонімне письмове тестування та практичне завдання на вміння формувати судові рішення. 21 суддя не склав іспити. За інформацією Комісії, для успішного проходження оцінювання суддя має набрати не менше 670 із 1000 балів. Зокрема, максимальну кількість балів розподілено так: за компетентність — 500 балів, професійна етика …